Jste zde: orlenpolymer.cz > CS/  Nabídka produktů/  M-COLOR®
Velikost textu:  A AA
M-COLOR®

Barevné koncentráty anorganických a organických pigmentů nebo barviv, včetně odladění požadovaného odstínu podle barevných předloh definovaných registrem barev RAL, PANTONE, CNS a jiných nebo individuálně podle zákazníkem dodaných předloh.

Nosiče barevných koncentrátů

Pro volbu vhodného nosiče jsou určujícím faktorem vlastnosti zpracovávaného materiálu. Vedle koncentrátů určených pro barvení všech typů polyolefinů (PE-HD, PE-LD, PE-LLD, PP, EPDM) jsou běžně připravovány i barevné koncentráty na bázi polystyrenů (PS, PS-SB i ABS) a různých typů technických plastů (PA, PC, POM, PET a PBT i termoplastických polyuretanů a termoplastických elastomerů). Ve všech těchto případech je při výběru vhodného nosiče brán i ohled na použitou zpracovatelskou technologii tak, aby při barvení bylo dosaženo optimální dispergace použitých pigmentů ve vybarvovaném materiálu.

Vlastnosti barevných koncentrátů

Pro optimální volbu pigmentů použitých pro dosažení barevného odstínu je důležitým kritériem i požadavek na užitné vlastnosti finálního výrobku, jako jsou  povětrnostní odolnost a světelná stabilita použitých pigmentů, včetně požadavku na vhodnost materiálu pro kontakt s potravinami. 

Díky dlouholetým zkušenostem s odlaďováním barevných odstínů a také díky moderní měřicí technice - spektrofotometru firmy DATACOLOR - jsme schopni vyvinout takový barevný koncentrát, který splňuje nároky na finální výrobek, a to nejen s ohledem na požadovaný barevný odstín, ale i na použitý materiál, zpracovatelský postup a užitné vlastnosti.

 Barevné koncentráty M-COLOR® - základní technické informace​​​
​​

Obchodní kontakty

RNDr. Irena Vařeková
tel: 517 814 220
mobil: 736 507 802

irena.varekova@orlenpolymer.cz
 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL